Błystki Black Fury Mouche
Black Fury ozdabiane są także sztuczną muszką koloru rudego – to sposób na najbardziej ostrożne ryby w najmniej dogodnych momentach, a więc np. w upalne lato, w samo południe, w okresach zaniku brań na standardowe przynęty. Na BF Mouche rewelacyjnie reagują lipienie, pstrągi oraz jazie. W wodach stojących także okonie, zaś na zeróweczki prowadzone pod powierzchnią regularnie zapinają się dorodne wzdręgi.
Niezwykle bogata szata graficzna BLACK FURY wiernie naśladuje większość chrząszczy, żuków, koników polnych, żabek, wylęgających się larw oraz narybku. Kolory błystek BLACK FURY zostały dobrane na podstawie obserwacji naturalnego pokarmu większości gatunków ryb drapieżnych. Znakomicie biorą na BLACK FURY okonie, klenie, jazie, szczupaki, pstrągi, brzany, trocie, łososie, czyli niemal wszystkie ryby łowione na spinning. Czarna paletka BLACK FURY często okazuje się paradoksalnie “złotym strzałem” w przełowionych, pozornie bezrybnych wodach. BLACK FURY MOUCHE mają czerwone kropki i są ozdabiane sztuczną, czerwoną (rudą) muszką.
Aby poradzić sobie z zadaniami ekspansji, MEPPS opuścił Paryż i przeniósł swoją siedzibę w okolice Nicei. Na Francuskiej Riwierze otworzył nową fabrykę o powierzchni 3000 m2. Tam siedemdziesięciu zatrudnionych fachowców produkuje błystki obrotowe i wahadłowe, które są obecnie sprzedawane w ponad 80 krajach na całym świecie. Kolejnych siedemdziesięciu zatrudnionych w USA produkuje (korzystając z oryginalnych francuskich części) przynęty MEPPS''a na potrzeby rynku amerykańskiego.
W skali całego świata, MEPPS jest jedynym producentem zajmującym się wyłącznie produkcją błystek obrotówej i wahadłówek; jedynym posiadaczem maszyn i urządzeń wyspecjalizowanych w produkcji elementów służących do montażu błystek, jedynym producentem wykonującym skrzydełka ze specjalnego, miedzianego stopu - są one charakterystyczne dla MEPPS''a i wykonywane na zlecenie firmy przez dwie wiodące na świecie odlewnie.
MEPPS jest wreszcie jedynym producentem współpracującym ze światowymi naukowymi centrami badawczymi w dziedzinie zachowania się ryb.