Pl
En Pl
PLN
Wybierz kategorię
Wybierz kategorię
Internetowy sklep wędkarski z 55968 dostępnych produktów!
Wybierz kategorię
Wybierz filtry
Cena (zł)
-
Producent
Promocje
Pojemność (ml)
Smak / aromat

Dipy, boostery

Massive Baits
Cena od 133.00 zł
Massive Baits
Cena od 61.00 zł
Cena od 45.50 zł
Massive Baits
Cena od 70.00 zł
Cena od 57.00 zł
Sticky Baits
Cena od 58.00 zł
Sticky Baits
Cena od 40.50 zł
Cena od 33.20 zł
Cena od 31.50 zł
DYNAMITE BAITS
Cena od 15.00 zł
Massive Baits
Cena od 40.50 zł
Massive Baits
Cena od 58.00 zł
Cena od 54.50 zł
Massive Baits
Cena od 41.00 zł
Cena od 40.50 zł
Temat dipów i boosterów jest przedmiotem wielu dyskusji nad wodą jak i w sklepach czy na forach wędkarskich. Atraktory w formie płynnej podbijają rynek karpiowy, a ich różnorodność potrafi doprowadzić do zawrotu głowy – podobnie jak niektóre zapachy same w sobie. Nie ma co ukrywać, obydwa wyżej wymienione dodatki potrafią zwiększyć szansę na branie pięknego karpia. Kluczem do sukcesu jest zrozumienie, czym jest dip i booster oraz w jakich sytuacjach powinno się je stosować.
Dipy to dodatek w formie płynnej bądź żelowej o bardzo intensywnym zapachu. Jest to spowodowane dużym stężeniem atraktorów i substancji wzmacniających zapach oraz smak. Najczęściej stosowane do moczenia przynęt – od robaków przez ziarna, a na kulkach kończąc. Efektem długotrwałego zamoczenia kulki w dipie będzie utwardzenie jej powierzchni i wytworzenie charakterystycznej skorupy, która pod wpływem wody zacznie uwalniać aromat, któremu karp nie będzie w stanie się oprzeć.
Boostery to atraktory smakowo-zapachowe w formie płynnej, który z racji mniejszej gęstości służy do nadawania aromatu zanętom, ziarnom, pelletom czy kulkom zanętowym. W odróżnieniu od dipu, booster jest świetnie wchłaniany przez kulki zanętowe, dzięki czemu uzyskują one pożądany smak i aromat.
Istotnym jest zwrócenie uwagi na fakt, czy dany produkt jest dedykowany do używania z materiałami PVA.