Pl
En Pl
EUR
Wybierz kategorię
Wybierz filtry
Cena (€)
-
Producent
Promocje
Ilość (szt.)
Rodzaj haczyka
Rozmiar

Materiały do much tubowych, haczyki, kotwiczki

Veniard

Cena od 2.09 €

Veniard

Cena od 3.41 €

KN Krystian Niemy

Cena od 1.86 €

KN Krystian Niemy

Cena od 1.86 €

Hemingway's

Cena od 1.93 €

Hemingway's

Cena od 2.02 €

Hemingway's

Cena od 0.68 €

Veniard

Cena od 1.07 €

Partridge of Redditch

Cena od 7.73 €

Partridge of Redditch

Cena od 8.41 €
W tym dziale znajdują się zarówno haczyki jak i kotwiczki do much tubowych, których najważniejszą cechą jest pomniejszone węższe oczko, które pozwala na wsunięcie go do ruski silikonowej lub elastycznej rurki, na której została wykonana mucha tubowa.
Jest kilka sposobów na uzbrojenie muchy tubowej, wszystkie polegają na przeciągnięciu przyponu przez rurkę i przywiązaniu oraz pozycjonowaniu haka bądź kotwiczki.
Pierwsza mucha tubowa została skonstruowana prawdopodobnie w 1932 roku przez Alexandra Wanlessa, brytyjskiego wędkarza i publicystę, aczkolwiek często podaję się, że ten wynalazek zawdzięczamy pani Minnie Morawski, która miała zaprezentować muchę tubową w 1945 w Szkocji. Pierwotnym zastosowaniem much tego typu było łowienie łososi. W odróżnieniu od tradycyjnych much łososiowych, muchy tubowe konstruowane są na rurce wykonanej z mosiądzu bądź plastiku, dzięki czemu skomplikowana i pieczołowicie wykonana konstrukcja muchy nie ulega takiemu zniszczeniu w trakcie walki z łososiem, a poza tym zauważono mniejszą ilość wypiętych ryb.