Pl
En Pl
EUR
Wybierz kategorię
Wybierz filtry
Cena (€)
-
Producent
Promocje
Długość (cm)
Gatunek
Głębokość nurkowania (spinning) (cm)
Głębokość nurkowania (trolling) (cm)
Typ
Waga (g)

Woblery

HMG Lures Woblery SilentASSASIN
Nowość 2020!
Cena od 5.34 €
HMG Lures
HMG Lures Woblery Jager
Nowość 2020!
Cena od 5.34 €
Molix Woblery Brugas
Nowość 2020!
Cena od 14.55 €
Rapala Przynęty Rap-V Blade
Nowość 2020!
Cena od 12.50 €
Shimano Woblery Bantam Macbeth
Nowość 2020!
Cena od 13.86 €
Shimano Woblery Bantam Pavlo Shad
Nowość 2020!
Cena od 13.86 €
Shimano Woblery Bantam Rip Flash
Nowość 2020!
Cena od 13.86 €
Shimano Woblery Bantam Kozak
Nowość 2020!
Cena od 13.86 €
Salmo Woblery Rattlin Hornet Shallow
Nowość 2020!
Cena od 7.95 €
Cena od 30.45 €
Woblery to grupa przynęt mających na celu imitowanie wszelkich organizmów wodnych, najczęściej ryb. Wykonane z tworzyw sztucznych bądź drewna, charakteryzują się wyrazistą pracą własną. Charakterystyczny ster ma na celu wywołanie akcji przynęty oraz umożliwienie prezentacji na odpowiedniej głębokości.
Woblery występują w przeróżnych wariantach, można je podzielić ze względu na pływalność (tonące, pływające, neutralne), głębokość pracy, akcję oraz konstrukcję. Najbardziej popularnym typem woblera jest crankbait – wabik o sporym korpusie, wyposażony w stosunkowo duży ster, który umożliwia prezentację na głębokościach nawet do 8m.
Twitchbait to kolejny popularny wobler, który jest smuklejszy od poprzednika, wyposażony w niewielki, niezbyt szeroki ster, przeznaczony do penetrowania płytszych łowisk.
Ciekawym rozwiązaniem są także swimbaity, czyli woblery łamane i to wielokrotnie. Występują w wersjach ze sterem bądź bez, ich charakterystyczna praca jest niesłychanie skuteczna, szczególnie na szczupaka.
Mniejsze woblery są chętnie zagryzane przez okonie, pstrągi, klenie i jazie, natomiast większe przez brzany, głowacice, bolenie, szczupaki czy sandacze.