Pl
En Pl
PLN
Wybierz kategorię
Wybierz kategorię
Internetowy sklep wędkarski z 54906 dostępnych produktów!
Wybierz kategorię

Dragon Wędki Nano POWER XT60P Cena już od 165.00 zł Pokaż produkty

Wędziska NanoPOWER XT60P to nowa generacja zastępująca wprowadzone wcześniej supermocne spinningi o zbliżonej nazwie. Skonstruowane są z najnowszych mat grafitowych japońskiej firmy Toray – z włókien węglowych o bardzo precyzyjnej budowie molekularnej. W ich przypadku wszelkie korzyści możliwe dzięki temu do osiągnięcia zostały ukierunkowane na stworzenie wędzisk wyjątkowo mocnych i odpornych na uszkodzenia. Nanotechnologia – technika tworzenia struktur o rozmiarach nanometrycznych (wymiary od 0.1 do 100 nanometrów, czyli od 10-10 do 10-7 metra), czyli działania na poziomie pojedynczych atomów i cząsteczek. Dwanaście miesięcy to w nowych technologiach często mnóstwo czasu i gigantyczny postęp. Jeszcze niedawno nieprawdopodobna moc blanku wymagała sporej zbieżności, czyli dość dużej średnicy dolnika. Poza tym taki wymóg startowy ograniczał możliwości zbudowania delikatnej szczytówki, stąd też ciężary rzutowe zaczynały się od, delikatnie mówiąc, mało wyrafinowanych 35 gramów. Po roku prac konstrukcyjno-projektowych i po wielu testach z dumą prezentujemy 20 nowych wędek-mocarzy. Cięża...
Opublikuj:
Promocje wg kategorii
58.00 zł     83.00 zł
10.00 zł     16.00 zł
Rapala Przynęty X-Rap Peto
Nowość 2019!
Promocja!
22.00 zł     36.00 zł
155.00 zł     240.00 zł
17.00 zł     14.00 zł
21.50 zł     39.50 zł
21.60 zł     32.20 zł
59.00 zł     94.00 zł
23.00 zł     30.00 zł
25.00 zł     36.00 zł
Dorado Darek Małysz
20.90 zł     29.00 zł
Mandula Chełm Hand Made
9.80 zł     15.00 zł
15.00 zł     31.50 zł
6.00 zł     12.40 zł
31.00 zł     56.00 zł
23.00 zł     37.50 zł

Wędki Nano POWER XT60P

Wędziska NanoPOWER XT60P to nowa generacja zastępująca wprowadzone wcześniej supermocne spinningi o zbliżonej nazwie. Skonstruowane są z najnowszych mat grafitowych japońskiej firmy Toray – z włókien węglowych o bardzo precyzyjnej budowie molekularnej. W ich przypadku wszelkie korzyści możliwe dzięki temu do osiągnięcia zostały ukierunkowane na stworzenie wędzisk wyjątkowo mocnych i odpornych na uszkodzenia.

  Nanotechnologia – technika tworzenia struktur o rozmiarach nanometrycznych (wymiary od 0.1 do 100 nanometrów, czyli od 10-10 do 10-7 metra), czyli działania na poziomie pojedynczych atomów i cząsteczek.


Dwanaście miesięcy to w nowych technologiach często mnóstwo czasu i gigantyczny postęp. Jeszcze niedawno nieprawdopodobna moc blanku wymagała sporej zbieżności, czyli dość dużej średnicy dolnika. Poza tym taki wymóg startowy ograniczał możliwości zbudowania delikatnej szczytówki, stąd też ciężary rzutowe zaczynały się od, delikatnie mówiąc, mało wyrafinowanych 35 gramów. Po roku prac konstrukcyjno-projektowych i po wielu testach z dumą prezentujemy 20 nowych wędek-mocarzy. Ciężary wyrzutowe od 5–18 g po 14–42 g, długości o 7 do 9 stóp, smuklejsze i lżejsze blanki – to wszystko daje szerszy zakres zastosowań i o wiele większy komfort łowienia. W przy tym nic nie zmienia się w dziedzinie wytrzymałości. Kiedyś na prezentacji nowości DRAGONA, w obecności ponad 100 osób, handlowców i dziennikarzy, na wędzisku starej generacji o ciężarze rzutowym do 35 g udało się bezawaryjnie podnieść z podłogi kulę trollingową o wadze 5,4 kg. Wzbudziło to olbrzymie zainteresowanie wszystkich zgromadzonych na teście. Taki sam test przeszły nowe kije, co przy ich zdecydowanie delikatniejszym wyglądzie i drobniejszych przelotkach z cieńszymi pierścieniami osadzonymi w lżejszych ramkach, należy jeszcze bardziej docenić.Jako główne założenia serii NanoPOWER przyjęliśmy:


 • bardzo szybką akcję (X-Fast);

 • progresywne ugięcie blanku pod obciążeniem, gwarantujące pewny, komfortowy hol i wysoki procent wyholowanych ryb;

 • blanki o ściankach ponadstandardowej grubości, ale zupełnie przeciętnej średnicy zewnętrznej;

 • wyjątkowe wzmocnienie złącza oraz dolnika wędki;

 • ponadstandardową czułość szczytówki.


Dzięki zastosowaniu nanotechnologii blanki z tej serii:


 • ważą mniej niż podobnej mocy i długości „tradycyjne” blanki;

 • ich poszczególne warstwy dokładniej przylegają do siebie;

 • zawierają mniej żywicy epoksydowej, bez stosowania technologii produkcji CGT;

 • są bardziej powtarzalne w produkcji seryjnej;

 • rzadziej zawierają tzw. wady ukryte;

 • przy relatywnie niskiej wadze i szybkiej akcji zbudowane są z mniej sztywnych mat niż podobne wędziska tradycyjne.


Bardzo ważnym elementem konstrukcyjnym jest szczytówka, jednocześnie bardzo czuła i niesamowicie wytrzymała, pozwalająca na błyskawiczną reakcję na branie i na pewne zacięcie ryby nawet ze znacznej odległości. Całości koncepcji dopełniają przelotki klasy SiC – znakomicie odprowadzające ciepło i odporne na zużycie pierścienie, osadzone w specjalnych, wzmacnianych ramkach.Seria NanoPOWER jest ukierunkowana na połów dużych drapieżników, takich jak szczupak, sandacz, boleń czy troć, na średnie i duże przynęty, choć modele o c.w. do 18g nadają się również na okonie, pstrągi i klenie.

W blankach wędzisk NanoPOWER zastosowane zostały następujące maty japońskiej firmy Toray:


 • grafit o podwyższonej sztywności 30 i 36 mln PSI jako podstawowy materiał konstrukcyjny;

 • grafit wytrzymałościowy 24 mln PSI w rdzeniu i środkowej części blanku.


Uzupełnieniem konstrukcji są najwyższej jakości maty szklane typu epoxy glass (nieco poniżej 10% masy blanku), o zmniejszonej zawartości żywic. Komponenty wykończeniowe serii NanoPOWER to:


 • przelotki klasy SiC w specjalnych ramkach o zwiększonej wytrzymałości;

 • uchwyt kołowrotka typu IPS;

 • dolniki pokryte portugalskim korkiem klasy AA (Premium);

 • dwuskładnikowy, niestarzejący się epoksydowy lakier do omotek;

 • omotki Gudebrod.

Dragon
Dragon
Sprzęt wędkarski Dragon najwyższej klasy! Ogromna oferta wędzisk, kołowrotków, przynęt, zanęt, akcesoriów i odzieży wędkarskiej. RAGON jest przedstawicielem marek: AFW, aquatekO, Garmin, Geoff Anderson, Meiho, Momoi, Mustad, O'Ki Tackle, Okuma, Ryobi, Salmo, Scotty, Toray, Versus, VK wyłącznie na terenie Polski. Team Dragon to grupa współpracujących z nami zapalonych wędkarzy, którzy od wielu lat testują nasz sprzęt na najbardziej wymagających łowiskach świata.

Wędkarze oczekują, że jakość oferowanego sprzętu będzie nadążać za ich rosnącymi umiejętnościami i ambicjami. Aby spełnić oczekiwania naszych Klientów, do produkcji kołowrotków wdrożyliśmy tzw.System Optymalizacji Jakości (ang. Quality Optimum System-QOS), polegający na stworzeniu zamkniętego łańcucha powiązań technologicznych, sterowanego na każdym etapie procesu wytwarzania – od wstępnego projektu po końcowy montaż. Ważnym elementem systemu jest wykorzystanie zoptymalizowanej konstrukcji z użyciem najwyższej klasy podzespołów i materiałów. Doskonałym przykładem jest np. łożysko – jeden z najważniejszych elementów decydujących o trwałości kołowrotka. Nie ilość, lecz przede wszystkim jakość zastosowanych łożysk wpływa na to, czy kołowrotek będzie służył przez wiele sezonów, czy też po kilkukrotnym użyciu wyląduje na śmietniku. Biorąc pod uwagę gabaryty oraz występujące podczas pracy obciążenia, najlepsze łożyska do kołowrotków wytwarzane są obecnie w Japonii, na Tajwanie i w Niemczech. Właśnie takie łożyska stosujemy w kołowrotkach Dragona! Dzięki temu nawet najtańsze modele spełniają wysokie standardy, pracują bezawaryjnie i nigdy nie zawodzą swoich właścicieli!
E-Katalog
Ostatnie komentarze
Aby dodać opinię, musisz się zalogować.