Pl
En Pl
PLN
Woblery
Wybierz kategorię
Wybierz filtry
Cena (zł)
-
Producent
Długość (cm)
Typ

HMG Lures

Wobler HMGlures SilentASSASIN jest przynętą bardzo uniwersal...
Cena od 23.50 zł

HMG Lures

HMG lures Jager wobler który powstał głównie z myślą o łowie...
Cena od 23.50 zł

HMG Lures

PsychoBUGG jest przynętą z grupy powierzchniowych. Imituje w...
Cena od 18.00 zł

HMG Lures

Wobler HMG lures KillerEgg Pico jest to najmniejszy wobler j...
Cena od 24.00 zł

HMG Lures

Najmniejszy z rodziny KillerEGG FAT i nieco większy brat bo...
Cena od 25.00 zł

HMG Lures

Pierwszy mały pływający wobler w naszej ofercie. Wykonany na...
Cena od 19.50 zł

HMG Lures

KillerEGG FAT II to następca bardzo popularnego KillerEGG FA...
Cena od 14.50 zł

HMG Lures

Wobler KillerEGG FAT większy i cięższy brat małych KillerEGG...
Cena od 14.50 zł

HMG Lures

Wobler KillerEgg TURBO 27mm 3g – największy i zarazem najcię...
Cena od 16.50 zł

HMG Lures

DroopKILLER jest to model specjalistyczny przeznaczony do b...
Cena od 21.00 zł

HMG Lures

Killer Egg to nasz podstawowy i sztandarowy model mikro wobl...
Cena od 14.50 zł
Woblery to grupa przynęt sztucznych mających na celu imitowanie wyglądem, kształtem i ruchem wszelkich organizmów wodnych, najczęściej ryb. Wobler jest wykonany z twardych tworzyw sztucznych bądź drewna np. lipowego lub balsy. Charakterystyczny ster ma na celu wywołanie pożądanej akcji przynęty oraz umożliwienie prezentacji na odpowiedniej głębokości.
Woblery występują w przeróżnych wariantach, można je podzielić ze względu na pływalność (tonące, pływające, neutralne), głębokość pracy, akcję oraz konstrukcję.
Najbardziej popularnym typem woblera jest crankbait – przynęta o sporym korpusie, wyposażony w stosunkowo duży ster, który umożliwia prezentację na głębokościach nawet do 8m.
Twitchbait to kolejny popularny wobler, który jest smuklejszy od poprzednika, wyposażony w niewielki, niezbyt szeroki ster, przeznaczony do penetrowania płytszych łowisk. Twitchbait jest przeznaczony do łagodnego, nieregularnego podszarpywania szczytówką wędki.
Ciekawym rozwiązaniem są także przynęty typu swimbait, czyli woblery, których korpus dzieli się z kilku oddzielnych i połączonych ze sobą części. Występują w wersjach ze sterem bądź bez, ich charakterystyczna naturalna praca jest niesłychanie skuteczna, szczególnie podczas połowu szczupaka.
Mniejsze woblery są chętnie atakowane przez okonie, pstrągi, klenie i jazie, natomiast większe przez brzany, głowacice, bolenie, szczupaki czy sandacze.
W naszej ofercie posiadamy woblery od topowych światowych producentów takich jak: Rapala, Westin, Salmo, Savage Gear, Abu Garcia, Strike Pro, Illex, Molix. Nie sposób w tym miejscu pominąć znakomicie wykonane japońskie woblery: Yo-Zuri, Duel, DUO, Jackson, Megabass to tylko niektórzy producenci, których produkty są dostępne w naszym sklepie internetowym.

Polskie woblery:


Naszą ofertę uzupełniają również ręcznie wykonywane polskie woblery marki: Siek, Dorado Darka Małysza, Gloog, Hunter, świetne pstrągowe Krakuski, Bielik, Microbait, Kenart, Imago Lures, Wob-Art i innych. Mają oni w swojej ofercie wiele pięknie wykonanych woblerów w bardzo przystępnych cenach. Od małych woblerów kleniowo-jaziowych, poprzez woblery boleniowe i pstragowe, aż po duże szczupakowe i sumowe woblery.

Japońskie woblery:


Posiadamy bardzo bogatą ofertę japońskich znanych na całym świecie marek spinningowych posiadających unikalne i przede wszystkim wysokiej jakości przynęty sztuczne.
Znajdziecie m.in. woblery Megabass, Deps, Jackson, DUO, Tiemco, Daiwa, YO-ZURI, Adusta, Palms, Zipbaits, DUEL, Magbite, Eclipse, AquaWave, Viva .

Przynęty woblery są najbardziej wszechstronną przynętą spinningową używaną w wędkarstwie. Ze względu na możliwości dopasowania do warunków panujących nad wodą, każdy wędkarz powinien mieć w swoim pudełku co najmniej kilka woblerów.

Najpopularniejsze woblery wg gatunku:


Polecany wykorzystać filtry sklepu by wybrać woblera na odpowiedni gatunek, poniżej kilka najpopularniejszych wyborów:
Woblery na szczupaka
Woblery na pstrąga
Woblery na sandacza
Woblery na okonia
Woblery na bolenia