Pl
En Pl
PLN
Kołowrotki do metody feeder
Wybierz kategorię
Wybierz filtry
Cena (zł)
-
Producent
Przełożenie
Szpula zapasowa
Waga (g)

Dragon

Dragon Kołowrotki Megabaits Combat Feeder FD
Nowość 2022!
• Korpus i rotor wykonane z lekkiego, sztywnego kompozytu gr...
Cena od 150.00 zł

Dragon

Dragon Kołowrotki Megabaits Team Feeder FD
Nowość 2022!
• Korpus i rotor wykonane z kompozytu grafitowo-tytanowego N...
Cena od 470.00 zł

Dragon

4 łożyska kulkowe ze stali nierdzewnej • System blokady obro...
Cena od 212.00 zł

Dragon

• 7 łożysk kulkowych ze stali nierdzewnej • System blokady...
Cena od 236.00 zł

Dragon

Supernowoczesne kołowrotki do metody i klasycznego feedera,...
Cena od 346.00 zł
Method feeder to odmiana wędkarstwa gruntowego i stosuje się tutaj podobne kołowrotki. Dobór kołowrotka do metody uzależniony jest od kalibru naszego zestawu, w zależności od wybranej wędki musimy dopasować do niej odpowiedni kołowrotek do metody feeder.

Jaki kołowrotek do metody?


Na krótkich i średnich dystansach stosujemy krótkie wędki, pickery o długości 2,7 lub 3 m, do takiej wędki odpowiedni będzie kołowrotek do method feeder w rozmiarze 3000 lub 4000. Oczywiście możemy tu zastosować zarówno kołowrotki z przednim, jak i tylnym hamulcem.
Feedery na średnie dystanse czyli długości 3,6 i 3,9 m najlepiej uzbroić w kołowrotki wielkości 4000-5000, a nawet 6000 jeżeli nastawiamy się na większe ryby.
Dystansowe Feedery o długości 4,2 m i dłuższe, bardzo dobrze jest zaopatrzyć w duże kołowrotki feederowe typu long distance feeder (do dalekiego rzutu). To kołowrotki w rozmiarze 5000-6000 posiadające specjalne szpule do dalekich rzutów (long distance spool) oraz duży nawój około 1m, który ułatwia szybkie zwijanie zestawu i sprawne holowanie dużych karpi czy amurów.

Podsumowując, najpopularniejsze kołowrotki do feedera to te z płytką oraz szeroką szpulą, która daje nam możliwość sporego nawoju linki oraz mocnego i płynnego hamulca.