Wybierz kategorię
Internetowy sklep wędkarski z 65055 produktów!
Linki muchowe, sznury muchowe
Wybierz filtry
Cena (zł)
-
Producent
Promocje
Akcesoria
Klasa AFTM #
Kształt linki
Rodzaj linki

Guideline Compline PRO

Guideline Compline PRO
Nowość 2024!
Cena od 160.00 zł

Guideline Linki Fario CDC WF

Cicha, delikatna i generująca ostre pętle, ta linka muchowa...
Cena od 352.00 zł

Guideline Linki Predator Evolve

Seria linek Guideline Predator Evolve została opracowanych d...
Cena od 484.00 zł

Guideline Linki Fario Tactical WF

Guideline Fario Tactical przeznaczony jest do mniejszych rze...
Cena od 299.00 zł

Guideline Linki Fario Elite WF

Sznury muchowe Guideline Fario Elite WF są odpowiednie dla w...
Cena od 484.00 zł

Guideline Linki muchowe Coastal Evolve WF

Guideline Coastal jest od wielu lat pierwszym wyborem dla pr...
Cena od 484.00 zł

Guideline Linki muchowe 4 Cast WF

Linki muchowe Guideline 4 Cast WF łączą w sobie najlepsze z...
Cena od 299.00 zł

Guideline Podkład XSTREAM PE Backing Multicolor

Wielokolorowy podkład Guideline XSTREAM PE to nowy, cienki,...
Cena od 124.00 zł
Linki muchowe to bardzo ważna część zestawu muchowego i śmiało można stwierdzić, że w wypadku połowu mniejszych pstrągów, lipieni linka muchowa jest ważniejsza od kołowrotka, holujemy zaciętą rybę ściągając linkę ręką, a nie kręcąć korbką kołowrotka.
To właśnie za pomocą linki muchowej (które również potocznie nazywa się sznurami muchowymi) mającej swoją wagę i odpowiedni kształt możemy za pomocą wędki muchowej posłać sztuczną muchę na wymaganą odległość.
Sznury muchowe dobieramy do wędziska i kołowrotka wg klasy AFTM i zawsze musi to być komplet, nie dostosowanie linki do wędziska będzie skutkowało np. słabymi właściwościami rzutowymi zestawu, lub też możliwości złamania wędki muchowe ze względu na jej przeciążenie.
W drugiej kolejności możemy podzielić ze względu na wyporność, i tutaj wyróżniamy linki pływające oraz tonące. Wersje tonące możemy podzielić na szybkości tonięcia, od bardzo wolno tonących typu intermediate, które prowadzimy praktycznie pod samą powierzchnią (świetne linki do mokrej muchy i streamera na łowiska ze swojącą wodą, a także na płytkie rzeki), po te bardzo szybko tonące na np. duże rzeki z podniesioną wodą - m.in. na Dunajec linki tonące w klasie 6 trzeba mieć.
Sznury muchowe można podzielić również ze względu na ich kształt, linki cylindryczne, od których wszystko się zaczęło, a które do niedawna były zapomniane wróciły do łask i teraz są dostępne wśród zawodników jako przepisowe linki do zawodniczych metod nimfowych.
Kolejne linki mają kształt DT - czyli linka z dwóch stron zwęża się, a w środkowej części jest cylindryczna. Linki DT są polecane do delikatniejszej prezentacji suchej muchy, nimfki czy mokrej muchy na mniejszych odległościach, ponieważ tego typu linki nie rzuca się daleko.
Najpopularniejsze obecnie sznury muchowe to linki WF i tymi linkami rzuca się najdalej. Mają one przegrubioną przednią część linki (około pierwszych 9 metrów), a później posiada cienki cylindryczny długi odcinek. Dzięki temu kształtowi podczas rzucania czuć jak przednia część ciągnie resztę. Właśnie linki WF są polecane wszędzie tam gdzie trzeba dalej rzucać.
Oczywiście są i inne rodzaje linek, ale te najważniejsze opisane są powyżej.
W razie pytań zapraszamy do kontaktu.