Pl
En Pl
PLN
Wybierz kategorię

Salmo Woblery Boxer Cena już od 32.00 zł Pokaż produkty

Woblery Boxer to pierwsze przynęty SALMO z grzechotkami! Krępe korpusy ze sterami w wersji płytko- i głęboko schodzącej charakteryzują się agresywną pracą, wspomaganą efektami dźwiękowymi. Boxery to uniwersalne przynęty na wszystkie ryby drapieżne, do połowu zarówno w rzekach, jak i wodach stojących. Wersja SDR posiada zdolność prześlizgiwania się po zaczepach - to idealny wybór na łowiska z dużą ilością zawad. Większe modele ze sterami SR są doskonalą przynętą podczas nocnych połowów sumów. Boxerami można spinningować, jak innymi woblerami, można też wykorzystać potencjał tkwiący w ich specyficznych kształtach. Obie wersje, SR i SDR, są pływające -na płytszych łowiskach poleca się prowadzić je zmiennym tempem: po etapie szybkiego skręcania przerwać i pozwolić woblerowi na wypłynięcie na powierzchnię, po chwili znów rozpocząć skręcanie. Na zarośniętym łowisku wersję SR można potraktować też jako przynętę powierzchniową, prowadząc wobler Boxer powoli, przy podniesionym wędzisku (polecany kij szybki, o akcji szczytowej) . Woblery Salmo Boxer obu wersji są też dobrymi przynętami do tr...
Opublikuj:
Promocje wg kategorii
15.00 zł     31.50 zł
18.70 zł     31.50 zł
10.00 zł     16.00 zł
Balzer Przynęty Shirasu Clone Shads Zander
Nowość 2020!
Promocja!
6.20 zł     9.50 zł
16.50 zł     27.00 zł
11.40 zł     19.00 zł
10.00 zł     39.50 zł
25.00 zł     36.00 zł

Woblery Boxer

Woblery Boxer to pierwsze przynęty SALMO z grzechotkami! Krępe korpusy ze sterami w wersji płytko- i głęboko schodzącej charakteryzują się agresywną pracą, wspomaganą efektami dźwiękowymi. Boxery to uniwersalne przynęty na wszystkie ryby drapieżne, do połowu zarówno w rzekach, jak i wodach stojących. Wersja SDR posiada zdolność prześlizgiwania się po zaczepach - to idealny wybór na łowiska z dużą ilością zawad. Większe modele ze sterami SR są doskonalą przynętą podczas nocnych połowów sumów. Boxerami można spinningować, jak innymi woblerami, można też wykorzystać potencjał tkwiący w ich specyficznych kształtach. Obie wersje, SR i SDR, są pływające -na płytszych łowiskach poleca się prowadzić je zmiennym tempem: po etapie szybkiego skręcania przerwać i pozwolić woblerowi na wypłynięcie na powierzchnię, po chwili znów rozpocząć skręcanie. Na zarośniętym łowisku wersję SR można potraktować też jako przynętę powierzchniową, prowadząc wobler Boxer powoli, przy podniesionym wędzisku (polecany kij szybki, o akcji szczytowej) .
Woblery Salmo Boxer obu wersji są też dobrymi przynętami do trollingu - przy łowiskach o głębokości 6 - 15 m zalecane jest dociążenie 20 - 50 g, umieszczone ok. 1 m przed woblerem.

Typ przynęty - crankbait
Rok wprowadzenia do oferty Salmo - 2003
Dostępne rozmiary - 4 i 7 cm
Dostępne wersje - shallow runner i super deep runner
Dostępnych kolorów - 6
Rekomendowany sposób łowienia - casting, trolling.
Zalecany do połowu - szczupak, okoń, sum, bass.

Jak łowić Boxerem:

Są to wobblery pływające, tak więc po zatopieniu przynęty, kilkoma szybkimi obrotami korbki kołowrotka, przerywamy zwijanie żyłki. Łowiąc na płyciznach wskazane jest nawet pozwolić, aby Boxer wypłynął i poleżał chwilę na powierzchni wody. Wersją Shallow Runner można także łowić jak typową przynętą powierzchniową. Unosimy wtedy szczytówkę wędziska wysoko i zwijając wolno żyłkę podszarpujemy co kilka sekund nie pozwalając wobblerowi zanurzyć się. Do trollingu nadają się obie wersje - SR i SDR. Świetnie pracują one nawet przy dużej prędkości płynięcia łodzi. Na większych głębokościach (6 - 15 m) stosujemy dodatkowy ciężarek o masie 20 - 50 g, umieszczony ok. 1 m przed przynętą.

Głębokość nurkowania (m) spinning/trolling:
BX4SR - 0,5 / 1,5m
BX4SDR - 1,5 / 3,0m
BX7SR - 1,0 / 2,0m
BX7SDR - 2,5 / 5,0m
Salmo
Salmo
Polskie woblery Salmo. Założycielem firmy Salmo i głównym projektantem przynęt tej marki jest Pan Piotr Piskorski. Firma SALMO powstała w 1991 roku na fali wielkich przemian ustrojowych w Polsce. Jej założycielami byli Piotr Piskorski i Radosław Zaworski – absolwenci studiów ichtiologicznych i zapaleni wędkarze. To właśnie ich wielka pasja do wędkarstwa była i jest nadal inspiracją i siłą napędową firmy. Nie ma oprócz SALMO na świecie producenta przynęt, który obok pasji do wędkarstwa i zdolności, zainwestowałby profesjonalną wiedzę o biologii ryb.
Od początku podzielili oni między siebie zadania w firmie – Piotr zajmuje się projektowaniem przynęt, a Rado stara się jak najszybciej wprowadzić te pomysły w życie czyli do produkcji. Ideologia firmy i plany działania na przyszłość są oczywiście wynikiem dyskusji. Jedno było jednak pewne od pierwszych chwil istnienia firmy woblery Salmo muszą to być kojarzone z najwyższą jakością. Taka filozofia, choć kłopotliwa i bynajmniej nie ułatwiająca startu młodej firmie, zaowocowała stosunkowo szybko pozytywnymi efektami.
W ciągu kilku lat można było już znaleźć woblery firmy w większości krajów europejskich. Bardzo istotny był coroczny udział w międzynarodowych targach wędkarskich. Pierwszy raz woblery Salmo wystawiła swoje wyroby w Genewie w 1995 r i od tej pory nie opuszcza żadnych targów EFTTEX. Aktualnie polski producent ma dystrybutorów w ponad 40stu krajach na wszystkich kontynentach.
Doskonałe pomysły nie rodzą się jak wiadomo z niczego. Firma SALMO jest dumna ze współpracy z najlepszymi wędkarzami z Europy oraz z USA. Wiedza i doświadczenie projektantów i konstruktorów SALMO wsparta sugestiami mistrzów wędki z całego świata owocuje produktami najwyższej klasy.
Ostatnie komentarze
Marek L.
06.11.2009
na suma w nocy tylko boxer wersje-7SR

Aby dodać opinię, musisz się zalogować.