Pl
En Pl
PLN
Wybierz kategorię
Wybierz kategorię
Internetowy sklep wędkarski z 53228 dostępnych produktów!
Wybierz kategorię
Wybierz parametry
Cena (zł)
-
Promocje
Ciężar wyrzutowy (g)
Długość (cm)
-
Długość transportowa (cm)
-
Dodatkowe cechy
Ilość części
arrow icon Filtruj produkty
Producent
arrow icon Filtruj produkty

Wędki spinnigowe

DAM Effzett Wędki Effzett Fine Line
Nowość 2020!
Cena od 323.00 zł
DAM Effzett Wędki Effzett Intenze (Spin)
Nowość 2020!
Cena od 323.00 zł
DAM Effzett Wędki Effzett Intenze Dropshot
Nowość 2020!
Cena od 359.00 zł
DAM Effzett Wędki Effzett Z1 Ultra Light
Nowość 2020!
Cena od 627.00 zł
DAM Wędki Spezi Stick II Spin
Nowość 2020!
Cena od 115.00 zł
Cena od 47.50 zł
DAM Wędki Yagi Classic
Nowość 2020!
Cena od 180.00 zł
Savage Gear Wędki Salmonoid Spin Travel
Nowość 2020!
Cena od 895.00 zł
Savage Gear
Savage Gear Wędki Salmonoid Spin
Nowość 2020!
Cena od 784.00 zł
DAM Wędki Cult-X Travel Spin
Nowość 2020!
Cena od 287.00 zł
Wędka spinningowa to kluczowy element zestawu, który ma największy wpływ na komfort i efektywność naszego wędkowania.
Wędkarstwo spinningowe stale się rozwija, a poszczególne jego odmiany wymagają zastosowania specjalistycznych rozwiązań. Współczesne wędki spinningowe to zaawansowane technologicznie konstrukcje, które odpowiednio dobrane – mają za zadanie uczynić wędkowanie jeszcze bardziej przyjemnym, dzięki czemu zwiększymy do maksimum nasze szanse odniesienia sukcesu!
Współczesne wędki spinningowe dzielimy ze względu na ich przeznaczenie, a to uzależnione jest od długości, ciężaru wyrzutowego, mocy, akcji oraz ugięcia. Inny spinning zabierzemy na rzecznego bolenia, zupełnie inny na pstrąga, a jeszcze inny na sandacza poławianego na zbiorniku zaporowym.
Ciekawostką są spinningi wklejanki – wędziska wyposażone we wklejoną delikatną szczytówkę z pełnego włókna, która ma za zadanie pokazywać nawet najbardziej delikatne branie.

Najbardziej popularne typy wędzisk:
Wędki spinningowe ultralight tzw. paprochówki – bardzo lekka wędka przeznaczona do łowienia za pomocą najmniejszych przynęt. Bardzo często jest to tzw. wklejanka. Będzie to doskonały wybór, jeżeli chcemy łowić okonie, pstrągi, a także białoryb.

Wędki spinningowe lekkie – ich ciężar wyrzutowy to maksymalnie kilkanaście gram, a długość od 2,1m-3m. To w tej grupie znajdziemy popularne kije na klenia, jazia i pstrąga, ale także mocniejsze okoniówki czy rzeczne uniwersały.

Wędki spinningowe średnie – najbardziej popularna grupa wędzisk. W jej skłąd wchodzą uniwersalne wędziska szczupakowe o ciężarze wyrzutowym do 30-40g, długie boleniówki charakteryzujące się świetnymi właściwościami rzutowymi, a także wyspecjalizowane, szybkie sandaczówki o akcji szczytowej przeznaczone do łowienia metodą jigową.

Wędki spinningowe ciężkie – grupa wędzisk o dużej mocy i sporym ciężarze wyrzutowym. Mają za zadanie zapewnić dobrą prezentację ciężkiej przynęty takiej jak guma czy wobler. Przeznaczone do łowienia dużych drapieżników takich jak szczupak, sandacz, sum, troć, łosoś i głowacica.

Wędki spinningowe ultra-ciężkie – wąsko wyspecjalizowana grupa wędek do zadań specjalnych. Tworzy ją szeroka gama spinningów sumowych oraz szczupakowych przeznaczonych do współpracy z najcięższymi dostępnymi na rynku przynętami spinningowymi.