Pl
En Pl
PLN
Wybierz kategorię
Wybierz filtry
Cena (zł)
-
Producent
Ciężar wyrzutowy (g)
Długość (cm)
Długość transportowa (cm)
Dodatkowe cechy
Ilość części

Wędki spinningowe

Wędki spinningowe dwuczęściowe, travel, teleskopowe, wklejanki

Jaxon

Jaxon Wędki Zaffira Jig Spin RT Wklejanki
Nowość 2021!
Cena od 45.50 zł

Jaxon

Jaxon Wędki Zaffira Spinning RT
Nowość 2021!
Cena od 49.50 zł

Jaxon

Jaxon Wędki Tenesa Spinning TX
Nowość 2021!
Cena od 66.00 zł

Jaxon

Jaxon Wędki Tenesa Jig Spin Wklejanki
Nowość 2021!
Cena od 47.00 zł

Jaxon

Jaxon Wędki Tenesa Spinning
Nowość 2021!
Cena od 49.50 zł

Jaxon

Jaxon Wędki Eclatis Master Spin Uniwersalne
Nowość 2021!
Cena od 95.00 zł

Jaxon

Jaxon Wędki Eclatis Micro Spin Ultralekkie
Nowość 2021!
Cena od 110.00 zł

Jaxon

Jaxon Wędki Green Point Uniwersalne
Nowość 2021!
Cena od 131.00 zł

Jaxon

Jaxon Wędki Green Point XTL XTX Spin
Nowość 2021!
Cena od 131.00 zł

Jaxon

Jaxon Wędki Green Point Ultralekkie
Nowość 2021!
Cena od 121.00 zł

Jaxon

Jaxon Wędki Grey Stream Strong
Nowość 2021!
Cena od 122.00 zł

Jaxon

Cena od 308.00 zł
Wędkarstwo spinningowe stale się rozwija, a poszczególne jego odmiany wymagają zastosowania specjalistycznych rozwiązań. Współczesne dobre wędki spinningowe to zaawansowane technologicznie konstrukcje, które odpowiednio dobrane – mają za zadanie uczynić wędkowanie jeszcze bardziej przyjemnym, dzięki czemu zwiększymy do maksimum nasze szanse odniesienia sukcesu!
Współczesne wędki spinningowe dzielimy ze względu na ich przeznaczenie, a to uzależnione jest od długości, ciężaru wyrzutowego, mocy, akcji oraz ugięcia. Inny spinning zabierzemy na rzecznego bolenia, zupełnie inny na pstrąga, a jeszcze inny na sandacza poławianego na zbiorniku zaporowym.
Ciekawostką są spinningi wklejanki – wędziska wyposażone we wklejoną delikatną szczytówkę z pełnego włókna, która ma za zadanie pokazywać nawet najbardziej delikatne branie.

Najbardziej popularne wędki spinningowe:
Wędki spinningowe ultralight tzw. paprochówki – bardzo lekka wędka przeznaczona do łowienia za pomocą najmniejszych przynęt. Bardzo często jest to tzw. wklejanka. Będzie to doskonały wybór, jeżeli chcemy łowić okonie, pstrągi, a także białoryb.

Wędki spinningowe lekkie – ich ciężar wyrzutowy to maksymalnie kilkanaście gram, a długość od 2,1m-3m. To w tej grupie znajdziemy popularne kije na klenia, jazia i pstrąga, ale także mocniejsze okoniówki czy rzeczne uniwersały.

Wędki spinningowe średnie – najbardziej popularna grupa wędzisk. W jej skłąd wchodzą uniwersalne wędziska szczupakowe o ciężarze wyrzutowym do 30-40g, długie boleniówki charakteryzujące się świetnymi właściwościami rzutowymi, a także wyspecjalizowane, szybkie sandaczówki o akcji szczytowej przeznaczone do łowienia metodą jigową.

Wędki spinningowe ciężkie – grupa wędzisk o dużej mocy i sporym ciężarze wyrzutowym. Mają za zadanie zapewnić dobrą prezentację ciężkiej przynęty takiej jak guma czy wobler. Przeznaczone do łowienia dużych drapieżników takich jak szczupak, sandacz, sum, troć, łosoś i głowacica.

Wędki spinningowe ultra-ciężkie – wąsko wyspecjalizowana grupa wędek do zadań specjalnych. Tworzy ją szeroka gama spinningów sumowych oraz szczupakowych przeznaczonych do współpracy z najcięższymi dostępnymi na rynku przynętami spinningowymi.