Pl
En Pl
PLN
Wybierz kategorię

Dragon Wędki Team Dragon Z-series Spin 1 częściowe Cena już od 402.00 zł Pokaż produkty

wędki spinningowe jednoczęściowe

Wędki spinningowe jednoczęściowe Team Dragon Z-series Spin 1-składowe zostały wykonane na bazie sześciostopowych blanków w konstrukcji jednoczęściowej, w wersjach pod kołowrotek spinningowy. Zakres ciężarów rzutowych dobrany pod kątem połowu głównie sandaczy i szczupaków. Rękojeść zbudowana z dwóch rodzajów mieszanki korka i gumy, z wstawkami z czarnej pianki, tylnia część rękojeści dzielona. Nowa, trzecia już generacja wędzisk z naszej flagowej serii TEAM DRAGON, przynosi bardzo duże zmiany zarówno w technologii wytwarzania blanków, w sposobie ich zbrojenia, stylistyce a także w samej ofercie dostępnych modeli. Zaledwie przed dwoma laty swego rodzaju rewolucją była technologia CXT, czyli zaadaptowanie do produkcji seryjnej częściowo ręcznej metody produkcji o nazwie X-Cross CGT, stosowanej wcześniej przez kilka sezonów w blankach DRAGON HM-X. Ponieważ jednak naszym zdaniem zbyt długie pozostawanie w tym samym punkcie rozwoju równa się w pewnym sensie cofaniu, naciskaliśmy inżynierów naszego najlepszego wytwórcy wędzisk o kolejny ruch, którym miało być zaadaptowanie krzyżowego u...
Opublikuj:
Promocje wg kategorii
10.00 zł     16.00 zł
38.00 zł     50.00 zł
25.00 zł     42.00 zł

Wędki Team Dragon Z-series Spin 1 częściowe

Wędki spinningowe jednoczęściowe Team Dragon Z-series Spin 1-składowe zostały wykonane na bazie sześciostopowych blanków w konstrukcji jednoczęściowej, w wersjach pod kołowrotek spinningowy.
Zakres ciężarów rzutowych dobrany pod kątem połowu głównie sandaczy i szczupaków. Rękojeść zbudowana z dwóch rodzajów mieszanki korka i gumy, z wstawkami z czarnej pianki, tylnia część rękojeści dzielona.

Nowa, trzecia już generacja wędzisk z naszej flagowej serii TEAM DRAGON, przynosi bardzo duże zmiany zarówno w technologii wytwarzania blanków, w sposobie ich zbrojenia, stylistyce a także w samej ofercie dostępnych modeli. Zaledwie przed dwoma laty swego rodzaju rewolucją była technologia CXT, czyli zaadaptowanie do produkcji seryjnej częściowo ręcznej metody produkcji o nazwie X-Cross CGT, stosowanej wcześniej przez kilka sezonów w blankach DRAGON HM-X. Ponieważ jednak naszym zdaniem zbyt długie pozostawanie w tym samym punkcie rozwoju równa się w pewnym sensie cofaniu, naciskaliśmy inżynierów naszego najlepszego wytwórcy wędzisk o kolejny ruch, którym miało być zaadaptowanie krzyżowego układania mat przy bardzo niskiej zawartości żywicy do blanków wędzisk łączących bardzo szybką akcję i bardzo dużą moc – a za takie właśnie zawsze uważane były kije TEAM DRAGON. Efektem jest konstrukcja CrossForce+, z którą wszyscy będą mieli szansę zapoznać się już wczesną wiosną 2018 roku ! Niesamowita dynamika, ekstremalna szybkość blanku przy zacięciu i przede wszystkim olbrzymia moc przy holu – to w skrócona charakterystyka nowych wędzisk spinningowych i castingowych. Od strony uzbrojenia zdecydowaliśmy się na najnowocześniejszą chyba w tej chwili kombinację przelotek Fuji Alconite K-series w systemie KR-CONCEPT oraz otwartych uchwytów SK2. Dalsze rzuty, obniżenie wagi wędziska i zwiększenie jego czułości to niezaprzeczalne następstwa tych zmian. Dołożyliśmy do tego w pełni autorski projekt rękojeści, łączących korek naturalny, mieszankę korka z gumą oraz czarną, twardą piankę EVA na cztery różne sposoby, dla czterech podgrup tematycznych serii TEAM DRAGON. Nowością jest też złożenie oferty w mniej więcej połowie z wędzisk krótkich, czyli o długości od 6 do 8 stóp (1,83 do 2,45 m).

Komponenty wykończeniowe serii TEAM DRAGON to:

 • przelotki Fuji Alconite K-Series dobrane wg KR-CONCEPT;

 • uchwyty kołowrotka typu SK2, z odsłoniętym pod stopką kołowrotka blankiem;

 • portugalski korek klasy AAA;

 • tzw. rubber cork – bardzo trwały materiał łączący korek i twardą gumę, tu zastosowane dwa rodzaje, różniące się proporcjami składników;

 • najwyższej klasy twarda pianka EVA;

 • aluminiowe, anodowane elementy rękojeści;

 • omotki Gudebrod;

 • lakiery Trondak.


W blankach TEAM DRAGON zastosowane zostały następujące maty japońskiej firmy Toray (w różnych proporcjach zależnie od typu akcji wędziska):

 • grafit wysokomodułowy 46 mln PSI, jako podstawowy materiał konstrukcyjny;

 • grafity 30 i 36 mln PSI w rdzeniu i jego osnowie, a także w warstwach ułożonych skośnie do osi blanku;

 • super sztywny i lekki grafit 60 mln PSI w tych obszarach blanków, gdzie ważne było obniżenie wagi i zwiększenie dynamiki.


 • Główne założenia tej serii to:
 • bardzo szybka akcja – zwykle x-fast, w kilku specyficznych modelach także fast;

 • lekkie, smukłe blanki, ale z zauważalnym wzrostem zbieżności w części dolnej, relatywnie grube ścianki;

 • łatwość rzucania zarówno lekkimi jak i średniociężkimi przynętami;

 • pełne ugięcie pod obciążeniem, dające pewny hol z bardzo małym odsetkiem traconych ryb;

 • wyjątkowo szybka reakcja wędziska przy braniu i zacięciu.

Dragon
Dragon
Sprzęt wędkarski Dragon Fishing Equipment! Ogromna oferta wędzisk, kołowrotków, przynęt, zanęt, akcesoriów i odzieży wędkarskiej. DRAGON jest przedstawicielem marek: AFW, Meiho, Momoi, Mustad, O'Ki Tackle, Ryobi, Scotty, Toray, Versus, VK wyłącznie na terenie Polski. Team Dragon to grupa współpracujących z nami zapalonych wędkarzy, którzy od wielu lat testują nasz sprzęt na najbardziej wymagających łowiskach świata.
Wędkarze oczekują, że jakość oferowanego sprzętu będzie nadążać za ich rosnącymi umiejętnościami i ambicjami. Aby spełnić oczekiwania naszych Klientów, do produkcji kołowrotków wdrożyliśmy tzw. System Optymalizacji Jakości (ang. Quality Optimum System-QOS), polegający na stworzeniu zamkniętego łańcucha powiązań technologicznych, sterowanego na każdym etapie procesu wytwarzania – od wstępnego projektu po końcowy montaż. Ważnym elementem systemu jest wykorzystanie zoptymalizowanej konstrukcji z użyciem najwyższej klasy podzespołów i materiałów. Doskonałym przykładem jest np. łożysko – jeden z najważniejszych elementów decydujących o trwałości kołowrotka. Nie ilość, lecz przede wszystkim jakość zastosowanych łożysk wpływa na to, czy kołowrotek będzie służył przez wiele sezonów, czy też po kilkukrotnym użyciu wyląduje na śmietniku. Biorąc pod uwagę gabaryty oraz występujące podczas pracy obciążenia, najlepsze łożyska do kołowrotków wytwarzane są obecnie w Japonii, na Tajwanie i w Niemczech. Właśnie takie łożyska stosujemy w kołowrotkach Dragona! Dzięki temu nawet najtańsze modele spełniają wysokie standardy, pracują bezawaryjnie i nigdy nie zawodzą swoich właścicieli!
E-Katalog

Ostatnie komentarze

22.05.2020
Super polecam

Aby dodać opinię, musisz się zalogować.