Pl
En Pl
PLN
Wybierz kategorię

Mepps Błystki Aglia TW Mino Cena już od 29.00 zł Pokaż produkty

Jeden z najbardziej znanych na świecie – i pierwszy historycznie – tandem błystki obrotowej i gumowej rybki. Emitowany przez paletkę sygnał przywabia do uzbrojonej rybki, nawet ze znacznej odległości, najrozmaitsze drapieżniki. Rybka, czyli minnow, nie jest ripperem, to dość sztywna przynęta. Rzecz jest jednak przemyślana – dzięki temu tandem zachowuje się dość nieprzewidywalnie, odbija na boki, podskakuje do góry, podszarpuje w dół. Niekiedy rybka okręca się wokół własnej osi. Praca Aglii TW Mino jak żywo przypomina zranioną, chorą lub baraszkującą drobnicę. Nie mogą się jej oprzeć okonie, szczupaki, pstrągi z większych rzek Pogórza i Pomorza. Na największe biorą dobrze trocie i łososie w rzekach pomorskich. Prowadzona wolno pod prąd wzdłuż opasek, na napływie ostróg, przy przykosach może przynieść sandacza. Z rybką barwy naturalnej lub gudgeon (głowacz, kiełbik) i ze srebrną paletką prowadzona pod powierzchnią często jest atakowana przez bolenie i to niemal natychmiast po wpadnięciu do wody, po pierwszym obrocie korbą kołowrotka. Nie jest to malutki wabik, czwórka ma łącznie 9 cm,...
Opublikuj:
Promocje wg kategorii
4.50 zł     8.20 zł
Perch'ik
10.00 zł     16.00 zł
20.00 zł     33.00 zł
18.00 zł     26.50 zł
6.00 zł     10.40 zł
30.50 zł     50.50 zł
35.00 zł     61.00 zł

Błystki Aglia TW Mino

Jeden z najbardziej znanych na świecie – i pierwszy historycznie – tandem błystki obrotowej i gumowej rybki. Emitowany przez paletkę sygnał przywabia do uzbrojonej rybki, nawet ze znacznej odległości, najrozmaitsze drapieżniki. Rybka, czyli minnow, nie jest ripperem, to dość sztywna przynęta. Rzecz jest jednak przemyślana – dzięki temu tandem zachowuje się dość nieprzewidywalnie, odbija na boki, podskakuje do góry, podszarpuje w dół. Niekiedy rybka okręca się wokół własnej osi. Praca Aglii TW Mino jak żywo przypomina zranioną, chorą lub baraszkującą drobnicę. Nie mogą się jej oprzeć okonie, szczupaki, pstrągi z większych rzek Pogórza i Pomorza. Na największe biorą dobrze trocie i łososie w rzekach pomorskich. Prowadzona wolno pod prąd wzdłuż opasek, na napływie ostróg, przy przykosach może przynieść sandacza. Z rybką barwy naturalnej lub gudgeon (głowacz, kiełbik) i ze srebrną paletką prowadzona pod powierzchnią często jest atakowana przez bolenie i to niemal natychmiast po wpadnięciu do wody, po pierwszym obrocie korbą kołowrotka. Nie jest to malutki wabik, czwórka ma łącznie 9 cm, więc konstruktorzy wymyślili patent pozwalający na prostą wymianę rybki, co znakomicie zwiększa liczbę możliwych kombinacji. Pozwala także – jak cała seria TW – na dołączanie “dodatków” według własnych pomysłów. Produkowana jest w rozmiarach od #0 do #4, z paletkami barwy złotej, srebrnej i miedzianej z charakterystycznym wzorkiem TW pozwalającym przy prowadzeniu z różną prędkością na zmiany barwy wirującej paletki. Jedynie Mino #0 nie ma tego wzorka, zaś rybka do zerówki uzbrojona jest w jedną kotwiczkę.
Błystki Mepps Aglia TW Mino występują trzech odsłonach – naturalna, łososiowa i gudgeon.
Mepps
Mepps
Aby poradzić sobie z zadaniami ekspansji, MEPPS opuścił Paryż i przeniósł swoją siedzibę w okolice Nicei. Na Francuskiej Riwierze otworzył nową fabrykę o powierzchni 3000 m2. Tam siedemdziesięciu zatrudnionych fachowców produkuje błystki obrotowe i wahadłowe, które są obecnie sprzedawane w ponad 80 krajach na całym świecie. Kolejnych siedemdziesięciu zatrudnionych w USA produkuje (korzystając z oryginalnych francuskich części) przynęty MEPPS''a na potrzeby rynku amerykańskiego.
W skali całego świata, MEPPS jest jedynym producentem zajmującym się wyłącznie produkcją błystek obrotówej i wahadłówek; jedynym posiadaczem maszyn i urządzeń wyspecjalizowanych w produkcji elementów służących do montażu błystek, jedynym producentem wykonującym skrzydełka ze specjalnego, miedzianego stopu - są one charakterystyczne dla MEPPS''a i wykonywane na zlecenie firmy przez dwie wiodące na świecie odlewnie.
MEPPS jest wreszcie jedynym producentem współpracującym ze światowymi naukowymi centrami badawczymi w dziedzinie zachowania się ryb.
Ostatnie komentarze
Aby dodać opinię, musisz się zalogować.