Pl
En Pl
PLN

Rublex

Wahadłówki i obrotówki Rublex

Rublex

Ten sam model Veltic, ale wyposażony w korpus i paletkę sreb...
Cena od 12.60 zł

Rublex

Wahadałówki w ostatnim dziesięcioleciu stały się błystkami n...
Cena od 12.00 zł

Rublex

Wahadałówki w ostatnim dziesięcioleciu stały się błystkami n...
Cena od 17.00 zł

Rublex

Błystki wahadłowe firmy Rublex, nie bez powodu uzyskały w wi...
Cena od 27.50 zł

Rublex

Paletki Velticów także można poznać na pierwszy rzut oka - m...
Cena od 12.00 zł

Rublex

Dzięki smukłemu kształtowi i dużej masie Celta Long zapewnia...
Cena od 10.30 zł

Rublex

Celty, to błystki obrotowe o bardzo charakterystycznej palet...
Cena od 8.40 zł
Obok Meppsa, także błystki Rublex często nazywane są kultowymi. Obrotówki Rubleksa należą do tych, które zawsze, już po pierwszym obrocie korbki kołowrotka, rozpoczynają pracę. Nie stanowią jednak dla Meppsa konkurencji - mają odmienny kształt, inną charakterystykę pracy i wychodzącą z zupełnie innego założenia filozofię. O ile Mepps starał się wyprodukować inną błystkę na każdą niemal okazję, rybę, wodę, warunki, to Rublex opracował kilka jedynie, ale za to uniwersalnych wzorów. I pewnie przez to cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród spinningistów.
Odmienna filozofia, o której było wyżej, skutkuje tym, że Rubleksami daje się łowić skutecznie zarówno w rzekach - także w najbardziej wartkich łowiskach ryb łososiowatych - jak i w wodach stojących. Kształt paletki - bardzo specyficzny - powoduje, że obrotówka pracuje pięknie podczas bardzo powolnego prowadzenia w stawie, a nie wyskakuje z wody przy umiejętnym prowadzeniu pod prąd na bardzo mocnym nurcie.
Rubleksy to mocna akcja, odczuwalna wyraźnie na kiju, a co za tym idzie wyrazista fala hydroakustyczna prowokująca do ataku wszystkie drapieżniki oraz paradrapieżniki. W małą Celtę czy Veltica uderzy okoń i pstrąg, ale równie zdecydowanie pobije ją kleń czy jaź, a późniejszą jesienią nawet wygłodniały leszcz czy krąpisko. Na umiejętnie sprowadzoną do dna obrotówkę skusi się sum, nawet ten ogromny, także brzana jej nie przepuści.