Pl
En Pl
PLN
Wybierz kategorię

Berkley

Wędki spinningowe, castingowe, przynęty sztuczne, plecionki Berkley

Berkley

Berkley Wędki Cherrywood Spinning
Nowość 2021!
Cena od 104.00 zł

Berkley

Berkley Wędki Phazer Pro III Travel Spinning
Nowość 2021!
Cena od 207.00 zł

Berkley

Berkley Wędki Phazer Pro III Spinning
Nowość 2021!
Cena od 186.00 zł

Berkley

Berkley Wędki URBN Casting
Nowość 2021!
Cena od 248.00 zł

Berkley

Berkley Wędki URBN Spinning RS
Nowość 2021!
Cena od 331.00 zł

Berkley

Berkley Wędki URBN Roamer
Nowość 2021!
Cena od 352.00 zł

Berkley

Berkley Wędki URBN Spinning
Nowość 2021!
Cena od 248.00 zł

Berkley

Berkley Przynęty Sick Vibe
Nowość 2021!
Cena od 15.10 zł

Berkley

Berkley Przynęty Sick Swimmer
Nowość 2021!
Cena od 15.10 zł

Berkley

Berkley Przynęty Sick Flanker
Nowość 2021!
Cena od 17.20 zł

Berkley

Berkley Przynęty PowerBait Sneakminnow
Nowość 2021!
Cena od 33.50 zł

Berkley

Berkley Przynęty PowerBait Power Swimmer Soft
Nowość 2021!
Cena od 29.00 zł

Berkley

Berkley Przynęty Pulse Spintail
Nowość 2021!
Cena od 29.00 zł

Berkley

Berkley Przynęty URBN Shrug Minnow
Nowość 2021!
Cena od 29.00 zł

Berkley

Berkley Przynęty URBN Bubble Creeper
Nowość 2021!
Cena od 33.50 zł

Berkley

Berkley Przynęty URBN Hollow Belly V-Tail
Nowość 2021!
Cena od 41.50 zł

Berkley

Berkley Przynęty URBN T-Tail Soft
Nowość 2021!
Cena od 25.00 zł

Berkley

Cena od 116.00 zł
Berkley to znana i ceniona na całym świecie amerykańska marka słynąca z wysokiej jakości plecionek, sztucznych przynęt, wędzisk oraz innego rodzaju sprzętu wędkarskiego.
Historia Berkley jest głęboko zakorzeniona w idei amerykańskiego snu. Chodzi o skromne początki i nieoczekiwany sukces. Chodzi o ciężką pracę, walkę i ciężkie czasy. I chodzi o budowanie partnerstw w celu osiągnięcia celów. Jednak historia Berkley to znacznie więcej niż historia Berkley Bedell. To także historia oddanych współpracowników i lojalnych klientów, którzy równie chętnie podejmowali ryzyko.
Wszystko zaczęło się w Spirit Lake w stanie Iowa w czerwcu 1937 r., Kiedy 16-letni Berkley Bedell wziął 50 $ ze swoich zarobków na papierowych trasach, aby założyć firmę sprzedającą swoje ręcznie wiązane muchy sklepom wędkarskim i wędkarzom na wakacjach. W swojej sypialni na piętrze, z obciętymi włosami rodzinnego psa Stubby i piórami kurczaków na podwórku, młody Berkley stworzył muchy, aby zwabić miejscowego okonia. Powstaje Berkley Fly Co.
Zanim Berkley skończył szkołę średnią w 1939 r., Zatrudniał kilka okolicznych dziewcząt, które robiły w swoich domach muchy. Firma wkrótce przerosła piwnicę i salon rodziców Berka. Rozszerzył się na drugie piętro lokalnego sklepu spożywczego.
Po ukończeniu uniwersytetu stanowego i służbie w Army Air Corps, Berk wrócił do Spirit Lake w 1945 roku, aby założyć Berkley and Company. Skupiono się na liderach w branży kablowej. Pewnego wieczoru, czytając Popular Science, Berk dowiedział się o firmie z Connecticut, która produkowała pokryty nylonem kabel do olinowania żaglówek. Po wizycie w ich zakładzie zaczął pracować nad drutem pokrytym nylonem do wykorzystania w przyponach wędkarskich. Wkrótce Steelon? Leader został wprowadzony i rozpoczęto produkcję w Spirit Lake. Krótko po tym, charakterystyczne logo Berkley w kształcie serca zostało zaprojektowane ze sloganem „nylonowy przypon z sercem ze stali nierdzewnej”.
Następnie Berk zainteresował się wytłaczaniem żyłki nylonowej. W tamtym czasie cały nylon pochodził z firmy DuPont. Po otrzymaniu licencji od firmy DuPont Berk wrócił do Spirit Lake, aby rozpocząć prace nad sprzętem do produkcji nylonu. Początkowy sprzęt do wytłaczania składał się z odzyskanych wyciskaczy do pralek, kół rowerowych i innych materiałów samodziałowych. Wkrótce Berkley wprowadził na rynek żyłkę marki prywatnej oraz żyłkę Dew Flex. Ciągłe eksperymenty wkrótce przyniosą przełomową innowację firmy - Trilene.
W 1959 roku Berkley wprowadził Trilene mniej więcej w tym samym czasie, gdy DuPont wprowadził Stren. Aby pomóc wprowadzić nową żyłkę, Berk wysłał tysiące próbnych szpul żyłki i poprosił właścicieli sklepów, aby ich najlepszy wędkarz spróbował jej na kołowrotku spinningowym. Rybacy pokochali tę żyłkę i zapoczątkowała udany start Berkley Trilene.
Kolejne cztery dekady to czas wielkiego rozwoju firmy. W latach sześćdziesiątych Berkley wszedł do branży wędek, co doprowadziło do międzynarodowej ekspansji w latach siedemdziesiątych. Miękkie plastikowe przynęty pojawiły się w latach 80-tych XX wieku. Lata 90-te do dziś przyniosły znaczące udoskonalenia technologiczne we wszystkich produktach Berkley. Od samego początku firma Berkley przeznaczyła znaczne zasoby na badania i rozwój - kontynuacja strategii, która zaowocowała niezliczonymi innowacjami produktowymi, w tym Berkley Trilene, Lightning Rod, PowerBait, FireLine, a ostatnio Gulp.